Apskritalapis klevas

Acer circinatum

Apskritalapis klevas kilęs iš Šiaurės Amerikos, auga Ramiojo vandenyno pakrantėse, tačiau dėl savo dekoratyvios išvaizdos pamėgtas soduose, bei dendrologinėse kolekcijose.
Kategorija: |
Paskirtis: |
Aukštis (m): 8.00 - 10.00
Šviesa: | |
Naudingumas:
Dirvožemio derlingumas:
Dirvožemio drėgnumas:
Dirvožemio rūgštumas:
Klimato zona:

Apskritalapis klevas (Acer circinatum)

Apskritalapis klevas kilęs iš Šiaurės Amerikos, auga Ramiojo vandenyno pakrantėse, tačiau dėl savo dekoratyvios išvaizdos pamėgtas soduose, bei dendrologinėse kolekcijose. Auga itin lėtai ir būna 6-12 metrų medžiu, augdamas pavėsyje gali formuotis kaip krūmas. Laja ovali, tanki. Lapai 10-15 cm skersmens ir su 7-9 negiliomis skiautėmis. Tik išsiskleidę lapai būna šviesiai žalios spalvos, vasaros metu tampa žali, o rudenį būna įspūdingai spalvotais: pavėsyje esantys lapai tampa geltoni, o gaunantys daugiau saulės - rausvi ar net sodriai raudoni. Žiedai itin smulkūs, retai siekia 1 cm, pasirodo pavasarį medžiui jau sulapojus. Jie susitelkę į grupes po 4-20. Iš toli sunkiai pastebimi, tačiau atidžiau pasižiūrėjus atrodo tikrai originaliai: vainiklapiai balti, taurelė raudona, ilgesnė už vainiklapius, kuokeliai stipriai išsikišę, taip pat balti. Rudenį sunoksta sparnavaisiai, kurie būna raudonos ir žalios spalvos. Kamieno žievė lygi, neskeldėja net ir senesnių medžių, žalsvos spalvos. Jaunų šakelių žievė raudona, ypač spalvingai atrodo anksti pavasarį tik lapams išsiskleidus ir žiemos metu, kada viskas padengta sniegu.

Susisiekite su mumis

Jeigu norite gauti papildomos informacijos apie šį augalą arba norite jį užsisakyti, maloniai prašome užpildyti ir išsiųsti žemiau pateiktą paklausimo formą.
Jūs taip pat galite atsisiųsti parduodamų augalų asortimentą.